Nasıl Hümik Asit Alırım?

Kurumumuz, yerli kömür rezervlerimizin her alanda değerlendirilmesi ve ekonomiye kazandırılması konusunu kendisine görev edinmiş olup, bu amaçla yürüttüğü Ar-Ge çalışmaları sonucunda düşük kalorili linyit ve leonarditlerin hammadde olarak kullanıldığı sıvı hümik asit üretimine başlayarak ve piyasada güvenilir bir marka oluşturmuştur. 

Hümik asit üretim kapasitesi yılda 1 milyon litre olan tesisimiz 2021 yılından itibaren GLİ Müdürlüğümüz bünyesinde (Kütahya/Tunçbilek) faaliyetlerine devam etmektedir. Bitki gelişiminin desteklenmesi; tarımsal ürün kalitesinin, çeşitliliğin ve verimliliğin arttırılması amacıyla TKİ-Hümas markasıyla piyasaya sürülen ürünümüz; kimyevi gübre sektörünün lideri konumunda bulunan Gübre Fabrikaları Türk A.Ş (GÜBRETAŞ) aracılığıyla çiftçilerin kullanımına sunulmaktadır. 

Kurumumuz tarafından, ilerleyen dönemde GÜBRETAŞ ve TARIM KREDİ KOOPERATİFİ ortaklığı ile yerli ve milli imkânlarla üretilen TKİ-Hümas markalı sıvı hümik asit ürününün kullanımının arttırılması planlanmaktadır. Bu sayede ülkemizin gübre ihtiyacı konusunda dışa bağımlılığının azaltılması, tarım topraklarının iyileştirilmesi, düzenlenmesi ve daha verimli hale getirilmesi amaçlanmaktadır. 

TKİ-Hümas markasıyla piyasaya sunulan ürünümüz; Gübre Fabrikaları Türk A.Ş (GÜBRETAŞ) bayileri ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden temin edilebilmektedir. TKİ-Hümas satın almak için linke tıklayınız. https://gubretasbahcem.com.tr/humas-12-20-lt


Mustafa Kemal ATATÜRK
Türkiye Kömür İşletmeleri